Weekend w Warszawie, co robić i jak spędzić czas - Apartamenty Dobranoc

Przejdź do treści

Menu główne:

blog rozszezenieKażdy z nas marzy o odrobinie relaksu, odpoczynku od codziennej pracy, marudzącego szefa, szczekającego psa sąsiadów i ciągle dzwoniącego telefonu. Polacy najczęściej jako kierunek swoich urlopowych podróży wybierają morze, góry, Mazury lub po prostu decydują się na wyjazdy zagraniczne.

Jednak jest jeszcze inne piękne miejsce w naszym kraju, godne odwiedzenia i poznania, gdzie ciekawie i aktywnie można spędzić kilka wolnych dni. Dlatego świetnym pomysłem okaże się z pewnością weekend w Warszawie. "Co robić w mieście?" - spyta zapewne większość z Was. Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć i zachęcić Państwa do spędzenia swojego urlopu w stolicy.

Warszawa wielu osobom kojarzy się z życiem w biegu i wiecznym pędem. Opisując to miasto, na pierwszą myśl przychodzą nam wielkie drapacze chmur, ogromne galerie handlowe, banki, hotele i siedziby międzynarodowych firm. Jednak w stolicy jest mnóstwo pięknych zielonych zakątków, w których można pospacerować, spędzić aktywnie czas uprawiając jogging lub jeżdżąc na rowerze, a także po prostu posiedzieć z książką w ręku w pięknych okolicznościach przyrody.

Jednym z czołowych miejsc tego typu są oczywiście Łazienki Królewskie, powstałe około trzysta lat temu i stanowiące jeden z najpiękniejszych zabytków Europy. Pałac na wyspie umiejscowiony jest na sztucznym jeziorku, gdzie można przepłynąć się gondolą.

Nieopodal znajduje się Amfiteatr, na którego deskach odbywają się przedstawienia. W pięknym parku znajdują się także między innymi: mały stawik "dla zakochanych" oraz pomnik Fryderyka Chopina. Spacerując po warszawskich Łazienkach można natknąć się na wiewiórki lub dumnie spacerujące pawie.

Innymi parkami, które z pewnością warto odwiedzić są: Park w Wilanowie z letnią rezydencją króla Jana III Sobieskiego, powstały przeszło sto lat temu Park Ujazdowski czy Ogród Saski.

Dla miłośników intelektualnej rozrywki doskonałym miejscem będą nowoczesne muzea, których w stolicy również nie brakuje.

Będąc w Warszawie koniecznie trzeba odwiedzić Centrum Nauki Kopernik. To miejsce wyjątkowe zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W ciekawy i niebanalny sposób można dowiedzieć się wiele o otaczającym świecie, a nic przecież tak dobrze nie działa, jak nauka poprzez zabawę!

Godne polecenia są również: Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Wojska Polskiego czy Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

Warszawa zachęca także mnóstwem kawiarni, restauracji i klubów, w których bardziej rozrywkowi urlopowicze będą mogli bawić się przez całą noc.

Jak widać atrakcji w stolicy nie brakuje. Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy, jak pięknym i niedocenionym miastem jest Warszawa.

Warto to zmienić i odkryć jej urok.

Pamiętajcie: "Warszawa da się lubić"!

Zachęcamy przy okazji do skorzystania przez Państwa z naszych pokoi, apartamentów, noclegów w Warszawie .

 
Apartamenty Dobranoc 2002 - 2019
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego