Miejsca które warto zobaczyć w Stolicy Polski - Apartamenty Dobranoc

Przejdź do treści

Menu główne:

blog rozszezenie

Choć w kilka dni czy w weekend trudno jest poznać najciekawsze miejsca i zabytki w Warszawie, to jednak warto przybliżyć choćby siedem miejsc, które na pewno warte są bliższego poznania. Wybraną siódemkę uszeregowaliśmy alfabetycznie, by w ten sposób nie wyróżniać jakiejkolwiek z propozycji.


  1. Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego – miejsce, które znają niemal wszyscy stołeczni studenci, to nie tylko księgozbiór liczący niemal trzy miliony pozycji, ale także przykład, jak łączyć zabytkową architekturę z nowoczesnymi trendami. Na szczególną uwagę zwracają ogród botaniczny znajdujący się na dachu oraz pomniki czterech wybitnych filozofów umiejscowione na kolumnach wewnątrz budynku.
  2. Muzeum Powstania Warszawskiego - muzeum historyczne w Warszawie, ważny punkt dla każdego turysty, placówka dokumentuje historię powstania warszawskiego. Ma stanowić hołd wobec tych którzy walczyli i gineli za wolną Polskę i jej stolicę, pokazująć następnym pokoleniom sens tamtych wydarzeń.
  3. Łazienki Królewskie – obiekt liczący niemal 80 ha to zielona oaza w centrum stolicy. Oaza zachwycająca różnorodnością roślinną i wieloma zabytkami. Świątynia Egipska, Stara i Nowa Pomarańczarnia, Biały Dom, Wodozbiór, pomnik Fryderyka Chopina, Amfiteatr czy Pałac na Wyspie to tylko część z miejsc, które warto zobaczyć, spacerując po parkowych alejkach.
  4. Pałac Kultury i Nauki – dla jednych symbol Warszawy, dla innych świadectwo minionych czasów. Wciąż wywołujący kontrowersje najwyższy ze stołecznych budynków to sale kinowe i teatralne, kawiarenki czy muzea Atrakcją dla przybyszów jest także taras widokowy (30. piętro, 114 metrów nad ziemią), skąd widać panoramę niemal całego miasta.
  5. Plac Bankowy – najważniejszy ze stołecznych placów liczący niemal dwieście lat dawniej miał pełnić rolę reprezentacyjną i być miejscem skupiającym najważniejsze instytucje państwowe. Wart uwagi jest także pomniki Juliusza Słowackiego dłuta Edmunda Wittiga oraz Stefana Starzyńskiego autorstwa Andrzeja Renesa.
  6. Stare Miasto – odbudowane z powojennych zgliszczy Stare Miasto kusi kameralnymi uliczkami, galeriami, Barbakanem, pomnikami (Pomnik Młodego Powstańca, Kolumna Zygmunta III Wazy, Pomnik Bohaterów Warszawy) czy Zamkiem Królewskim. Tętniąca życiem starówka to świetne miejsce na spacer o każdej porze roku.
  7. Wilanów – zespół parkowo-pałacowy to architektoniczna perła nie tylko polskiego, ale też europejskiego baroku. Pałac jest jednym z niewielu stołecznych zabytków, któremu udało się przetrwać zawieruchę II wojny światowej niemal bez zniszczeń. Wypocząć można także w parkowym ogrodzie, którego części reprezentują różne style: neorenesansowy, barokowy, angielski i chiński. Przed laty Adolf Dymsza śpiewał, że Warszawę da się lubić. Warto się przekonać, ile w tych słowach jest prawdy.

APARTAMENTY WARSZAWA
 
Apartamenty Dobranoc 2002 - 2019
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego