Co warto zobaczyć w Warszawie w wakacje - Apartamenty Dobranoc

Przejdź do treści

Menu główne:

blog rozszezenie

Okres wakacyjny sprzyja zwiedzaniu, a w stolicy Polski w ostatnim czasie namnożyło się atrakcji, które pozwalają całkiem atrakcyjnie spędzić czas w Warszawie. Zapewnijmy więc sobie nocleg w atrakcyjnym, nieoddalonym zbytnio od centrum miejscu. Pokoje i apartamenty ugoszczą nas po dniu pełnym wrażeń - a my ruszajmy na zwiedzanie! Co warto zobaczyć w Warszawie? Oto nasz krótki przewodnik.Co warto zobaczyć w Warszawie latem?

  • Letnie upały można w Warszawie przeżyć korzystając z jednego z urokliwych parków stolicy. Czy to będą Łazienki, gdzie w lecie w każdą niedzielę posłuchamy koncertów chopinowskich czy niesamowity ogród na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego z pięknym widokiem na panoramę miasta - warto je odwiedzić, bo przy dobrej pogodzie i soczystej zieleni jedna z największych atrakcji stolicy.
  • Kusi też rzeka - nad Wisłą rozkwita w tym czasie życie rozrywkowe stolicy. Przy odnowionych bulwarach wiślanych znajdziemy cały szereg knajpek i kawiarni, które poza napojami lub posiłkami oferują bogaty program kulturalny: pokazy filmów, koncerty, przedstawienia - często za darmo lub za niewysoką cenę. Niedaleko stąd mieści się też nowoczesny Centrum Nauki Kopernik, w którym odkrywając tajemnice świata całe godziny spędzają zarówno zachwycone dzieci, jak i dorośli.
  • Po prawej stronie Wisły warto z kolei pobłądzić po bardziej dzikim brzegu praskim. Status tego miejsca jako rezerwatu przyrody powoduje, że chwilami czujemy się tak jak w innym świecie.
  • Poznać historię Warszawy. Jednym z absolutnych "must see" w Warszawie jest Muzeum Powstania Warszawskiego dokumentujące przebieg tej tragicznej walki z niemieckim okupantem. Jedna z pierwszych tak nowoczesnych placówek w stolicy do dzisiaj przyciąga tłumy odwiedzających.
  • Przy okazji wizyty w stolicy warto też oczywiście wyskoczyć na kolorowe Stare Miasto, choć prawdziwi warszawiacy nie traktują go jako centrum życia miasta, bardziej jako atrakcję dla turystów.
  • Jeśli chcemy faktycznie poczuć puls miasta wybierzemy się raczej na Plac Zbawiciela, gdzie kwitnie życie towarzyskie modnej stolicy lub na Ząbkowską na Pradze - atrakcyjnej dla spragnionych bardziej alternatywnych rozrywek.

 
Apartamenty Dobranoc 2002 - 2019
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego