Muzea w Warszawie które warto zobaczyć - Apartamenty Dobranoc

Przejdź do treści

Menu główne:

blog rozszezenie

"Warszawa da się lubić..." - wie o tym każdy, kto chociaż raz miał przyjemność zwiedzić to piękne miasto. Jeśli jednak nie mieliście jeszcze okazji zawitać do Warszawy i dopiero planujecie wyjazd, z pewnością zadajecie sobie pytanie "Które muzea w stolicy warto odwiedzić?" Jest ich naprawdę sporo i podczas krótkiego pobytu niemożliwym byłoby zawitanie do wszystkich, jednak pięć z nich to naprawdę wyjątkowe miejsca, które powinny być pozycjami obowiązkowymi w planie każdej wycieczki.


Muzeum Narodowe w Warszawie. fot. MNW

Muzea - pięć pozycji obowiązkowych

Pierwszym i najważniejszym z nich jest bez wątpienia Muzeum Narodowe. To muzeum sztuki założone w 1862 roku jako Muzeum Sztuk Pięknych gromadzi w sobie różnorodne zbiory, takie jak między innymi: elementy sztuki starożytnej - greckiej, rzymskiej oraz egipskiej; wielkie dzieła malarstwa polskiego począwszy od XIII wieku; galerię malarstwa niemieckiego, rosyjskiego, holenderskiego, włoskiego i francuskiego, a także ciekawe zbiory numizmatyczne oraz rzemiosła artystycznego. Muzeum mieści się w monumentalnym gmachu wzniesionym w pierwszej połowie XX wieku i budzi zachwyt zarówno swym wyglądem zewnętrznym, jak i interesującymi eksponatami wewnątrz.

Kolejnym punktem na muzealnej liście powinno być Muzeum Wojska Polskiego. Prezentuje ono pokaźne zbiory związane z historią wojskowości, a także historią naszego kraju. W gmachu znajduje się aktualnie ponad 250 tysięcy eksponatów wojskowo-historycznych, jednak zbiory są stale powiększane zarówno o nowe zakupy, jak i liczne dary. Zwiedzający mają możliwość podziwiania obiektów znajdujących się w salach stałej ekspozycji oraz na wystawach czasowych.

W miejscu dawnej Elektrowni Tramwajów Miejskich w Warszawie znajduje się kolejne ważne dla Polaków miejsce, mianowicie Muzeum Powstania Warszawskiego. Tutaj możecie Państwo poznać historię tego niezwykłego w dziejach Polski powstania i oddać hołd tym, którzy zginęli walcząc o nasz piękny kraj. Zbiory obejmują nie tylko ekspozycję dotyczącą walki, ale także codzienności w okupowanej Polsce. Dodatkowym atutem tego muzeum są nowoczesne techniki audiowizualne wykorzystywane przez jego twórców. Dzięki nim ekspozycja zdaje się być przystępniejsza szczególnie dla młodzieży.

Kolejnymi muzeami wartymi zwiedzenia są biograficzne Muzeum Fryderyka Chopina znajdujące się w uroczym i pełnym wdzięku Zamku Ostrogskich, a także Muzeum Sztuki Nowoczesnej, w którym zwiedzający będą mogli zobaczyć modernistyczne i bardzo oryginalne eksponaty. Wszystkie wyżej wymienione miejsca są warte odwiedzenia przez każdego turystę. Trzeba jednak pamiętać, że nie są to jedyne muzea działające na terenie Warszawy. Istnieje również wiele innych placówek, które zachwycają swoimi eksponatami i są godne uwagi podczas każdej wyprawy do stolicy.

Zachęcamy Państwa do odwiedzenia jak największej ilości z nich i przy okazji do skorzystania z nocelgu w Warszawie w jednym znaszych apartamentów.

 
Apartamenty Dobranoc 2002 - 2019
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego